16.11.2018

Meble warsztatowe na zamówienie

Meble warsztatowe na zamówienie

 
Efektywne wykorzystanie i organizacja przestrzeni roboczej w warsztacie to oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Tymczasem dostępny na rynku asortyment mebli warsztatowych często nie spełnia oczekiwań klienta, który poszukuje rozwiązań spełniających jego wymagania i potrzeby dostosowane do specyfiki produkcji lub oferowanych usług. Rozwiązaniem są meble warsztatowe na zamówienie naszej produkcji.
Profesjonalne meble warsztatowe firma Fast Service produkuje już od ponad 25 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala jej projektować i produkować meble w krótkim czasie przy relatywnie niskim nakładzie finansowym.

Od pomysłu do projektu

Moment planowania wyposażenia warsztatu w meble jest bardzo ważny, jak nie najważniejszy, gdyż wpływa bezpośrednio na ergonomię, efektywność, a w dalszej kolejności również na czas wykonywanych czynności. Najlepszym sposobem sprecyzowania potrzeb jest prześledzenie całego procesu prac w różnych wariantach. Problem może pojawić się w momencie, gdy osoba planująca rozmieszczenie mebli nie posiada doświadczenia i nie wie, jak przebiega proces  prac warsztatowych. Tutaj z pomocą przychodzą nasi projektanci. Po określeniu potrzeb, powierzchni roboczej, detali, kolorystyki i wymiarów mebli – reszta należy do nas.

 

Od projektu do realizacji

Po otrzymaniu wytycznych dostyczących mebli na zamówienie przechodzimy do procesu projektowania i kalkulacji – całość jest bezpłatna. Nasi technolodzy to doświadczony zespół, który oprócz przeniesienia wytycznych na model 3D, często proponuje praktyczne zmiany i detale wpływające w znacznym stopniu na ergonomię pracy. Proces projektowy odbywa się przy pomocy profesjonalnego oprogramowania Solidworks, które umożliwia przygotowanie wizualizacji mebli jeszcze przed ich powstaniem. Wykonuje skomplikowane przeliczenia sił działających na każdy element projektowanego produktu, a także pozwala przewidzieć efekt końcowy, wskazując ewentualne defekty, możliwe do usunięcia jeszcze przed produkcją.

Dostosowanie mebli 

Mimo że standardowo meble warsztatowe wykonujemy z blachy o grubości 1 mm (co czyni nasze meble jednymi z najwytrzymalszych na rynku), to w nasz parku maszynowym istnieje możliwość wykonania mebli z blachy o grubości do 2 mm. Wszystkie meble mogą zostać dopasowane również pod względem wytrzymałości, ergonomii (dodatkowe rączki, zamki zabezpieczające, rolety), ale także wyglądu i odporności na warunki atmosferyczne czy działanie środków chemicznych (dodatkowe powłoki, kolorystyka dopasowana do potrzeb).

 

Galeria

Podobne wpisy

07.11.2023

Gablota ze stali nierdzewnej z systemem monitoringu narzędzi

 Ta gablota narzędziowa ze stali nierdzewnej to nie tylko elegancki element wyposażenia warsztatu, ale również zaawansowane narzędzie... Czytaj dalej
27.10.2023

Jak urządzić warsztat samochodowy?

I. Wprowadzenie A. Wartość i znaczenie własnego warsztatu samochodowego Własny warsztat samochodowy to marzenie wielu pasjonatów motoryzacji oraz... Czytaj dalej
09.11.2023

Jak wyposażyć warsztat stolarski?

I. Wprowadzenie A. Rola warsztatu stolarskiego Warsztat stolarski to miejsce, gdzie drewno zamienia się w dzieła sztuki. To... Czytaj dalej