16.11.2018

Meble warsztatowe na zamówienie

Meble warsztatowe na zamówienie

 
Efektywne wykorzystanie i organizacja przestrzeni roboczej w warsztacie to oszczędność nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Tymczasem dostępny na rynku asortyment mebli warsztatowych często nie spełnia oczekiwań klienta, który poszukuje rozwiązań spełniających jego wymagania i potrzeby dostosowane do specyfiki produkcji lub oferowanych usług. Rozwiązaniem są meble warsztatowe na zamówienie naszej produkcji.
Profesjonalne meble warsztatowe firma Fast Service produkuje już od ponad 25 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala jej projektować i produkować meble w krótkim czasie przy relatywnie niskim nakładzie finansowym.

Od pomysłu do projektu

Moment planowania wyposażenia warsztatu w meble jest bardzo ważny, jak nie najważniejszy, gdyż wpływa bezpośrednio na ergonomię, efektywność, a w dalszej kolejności również na czas wykonywanych czynności. Najlepszym sposobem sprecyzowania potrzeb jest prześledzenie całego procesu prac w różnych wariantach. Problem może pojawić się w momencie, gdy osoba planująca rozmieszczenie mebli nie posiada doświadczenia i nie wie, jak przebiega proces  prac warsztatowych. Tutaj z pomocą przychodzą nasi projektanci. Po określeniu potrzeb, powierzchni roboczej, detali, kolorystyki i wymiarów mebli – reszta należy do nas.

 

Od projektu do realizacji

Po otrzymaniu wytycznych dostyczących mebli na zamówienie przechodzimy do procesu projektowania i kalkulacji – całość jest bezpłatna. Nasi technolodzy to doświadczony zespół, który oprócz przeniesienia wytycznych na model 3D, często proponuje praktyczne zmiany i detale wpływające w znacznym stopniu na ergonomię pracy. Proces projektowy odbywa się przy pomocy profesjonalnego oprogramowania Solidworks, które umożliwia przygotowanie wizualizacji mebli jeszcze przed ich powstaniem. Wykonuje skomplikowane przeliczenia sił działających na każdy element projektowanego produktu, a także pozwala przewidzieć efekt końcowy, wskazując ewentualne defekty, możliwe do usunięcia jeszcze przed produkcją.

Dostosowanie mebli 

Mimo że standardowo meble warsztatowe wykonujemy z blachy o grubości 1 mm (co czyni nasze meble jednymi z najwytrzymalszych na rynku), to w nasz parku maszynowym istnieje możliwość wykonania mebli z blachy o grubości do 2 mm. Wszystkie meble mogą zostać dopasowane również pod względem wytrzymałości, ergonomii (dodatkowe rączki, zamki zabezpieczające, rolety), ale także wyglądu i odporności na warunki atmosferyczne czy działanie środków chemicznych (dodatkowe powłoki, kolorystyka dopasowana do potrzeb).

 

Galeria

Podobne wpisy

09.01.2020

Najlepszy stół warsztatowy – jak wybrać?

Profesjonalne wyposażanie warsztatu to absolutna podstawa, która zapewni odpowiednie warunki do pracy. Nie jest to tylko i wyłącznie... Czytaj dalej
03.01.2020

Jak urządzić swój pierwszy warsztat?

We współpracy z serwisem Fixly przygotowaliśmy krótki poradnik o tym jak urządzić swój pierwszy domowy warsztat. W podlinkowanym... Czytaj dalej
16.11.2018

Stoły warsztatowe TITANIUM w nowej odsłonie

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego - stół warsztatowy         Od kilku miesięcy pracujemy nad poszerzeniem naszej... Czytaj dalej